Kredyt dla weterynarza

Weterynarz, podobnie jak lekarz, należy do wolnych zawodów. Dla tych banki często mają przygotowane specjalne oferty. Sprawdzamy, jakie są kredyty dla weterynarzy i czy warto po nie sięgać.

W Polsce jest około 20 tys. lekarzy weterynarii, chociaż powinno być ich zdecydowanie więcej jak na kraj tej wielkości (źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zamiast-badac-jakosc-zywnosci-wola-leczyc,182,0,2400950.html). To jednak trudna praca, niezbyt wdzięczna pod względem finansowym, a do tego nierzadko wymagająca gotowości do pracy przez całą dobę. Przedstawiciele tego zawodu mogą jednak liczyć na pewne przywileje. Czy może to być na przykład korzystniejszy kredyt dla weterynarzy?

Kredyt dla weterynarzy – czy istnieje?

Banki przygotowują specjalne oferty kredytów dla różnych grup zawodowych. To często kredyty na preferencyjnych warunkach, dostosowane do specyfiki różnych profesji. Nie powinno zatem dziwić, że banki mają również specjalne kredyty dla weterynarzy. Takie oferty mogą przybierać różne nazwy. Niekiedy bank proponuje po prostu kredyt dla lekarzy, udostępniając go również weterynarzom, dentystom i pielęgniarkom. Najczęściej jednak banki mają w swojej ofercie kredyt dla wolnych zawodów. Niekiedy nazywa się to zawodami zaufania publicznego. W każdym razie weterynarz zalicza się do takich zawodów, obok innych lekarzy, prawników, architektów itd. Wybierając się zatem do banku w celu pożyczenia pieniędzy, warto zatem zapytać o kredyt dla weterynarza.

Jakie preferencyjne warunki kredytu mogą dostać weterynarze?

Czym różnią się kredyty dla weterynarzy od innych, standardowych kredytów? Różnice dotyczą przede wszystkim warunków, które są preferencyjne w przypadku oferty dla wolnych zawodów. Takie zawody cieszą się większym zaufaniem, dlatego często banki stosują wobec ich przedstawicieli uproszczone procedury kredytowe, nie wymagają tak wielu dokumentów, a nawet mają niższe wymagania w kwestii zabezpieczenia kredytu. To jednak nie wszystko. W przypadku kredytu dla weterynarza może on liczyć również często na wyższą maksymalną kwotę kredytu, niższe koszty pożyczenia pieniędzy, preferencyjną ocenę zdolności kredytowej. Nierzadko pojawiają się także dodatkowe korzyści jak indywidualna opieka pracownika banku, concierge itp. Weterynarz może także często liczyć na szybszą decyzję w sprawie przyznania kredytu.

Kredyty dla weterynarzy – gdzie ich szukać?

Właściwie każdy bank ma w swojej ofercie produkty kredytowe dla różnych zawodów, dotyczy to także banków spółdzielczych. Szukając zatem kredytu dla weterynarza, od razu warto podać przedstawicielowi banku, jaki zawód wykonujemy. Jak wspomnieliśmy już, takie preferencyjne kredyty mogą występować pod różną nazwą, a także mogą być skierowane ogólnie do przedstawicieli wolnych zawodów. Jeśli weterynarz chce znaleźć naprawdę dobry kredyt, który będzie spełniał wszystkie jego wymagania, powinien wziąć pod uwagę skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. To człowiek, który doskonale zna rynek kredytowy i będzie umiał łatwo dobrać najlepsze oferty do potrzeb weterynarza.

Jak złożyć wniosek o kredyt dla weterynarza?

Obecnie są różne możliwości złożenia wniosku o kredyt w bankach. To szczególnie ważne w przypadku takich zawodów jak weterynarz. Trzeba bowiem zwrócić uwagę, że taki lekarz często musi być dostępny niemal przez całą dobę w pracy. Długie stanie w kolejkach i żmudne wypełnianie wniosków to nie dla niego. Na szczęście obecnie można korzystać z różnych rozwiązań. Oczywiście nadal jest dostępne tradycyjne składanie wniosku o kredyt w oddziale banku. Jeśli już weterynarz się na to zdecyduje, powinien wcześniej umówić się z przedstawicielem banku na konkretną godzinę, żeby nie tracić cennego czasu na oczekiwaniu w kolejce. Dużo wygodniejsze jest założenie wniosku przez Internet. Można to zrobić między jednym a drugim pacjentem, bez wychodzenia z gabinetu lub nawet z domu. Trzeci sposób to kontakt telefoniczny. To szczególnie wygodne rozwiązanie, gdy chcemy pożyczyć pieniądze w banku, w którym mamy konto.

Kredyt dla weterynarza – jakie dokumenty?

Jakie dokumenty powinien przedstawić w banku weterynarz, żeby otrzymać preferencyjny kredyt dla wolnych zwodów? Podstawowy dokument to oczywiście dowód osobisty. Oprócz tego konieczne jest dostarczenie dokumentu potwierdzającego prawo do wykonywania zawodu weterynarza. W zależności od rodzaju kredytu, jego wysokości i banku może wystarczyć oświadczenie o uzyskiwanych dochodach, ale może być konieczne również przedstawienie dodatkowych dokumentów jak na przykład dokumentacja z prowadzonej działalności, zeznanie podatkowe za poprzedni rok, wyciąg z rachunku osobistego itd. 

Na co można przeznaczyć kredyt dla weterynarzy? To zależy od jego rodzaju i potrzeb. Często za takie pieniądze można wyposażyć gabinet weterynaryjny lub nawet kupić samochód albo opłacić różne szkolenia. Istotne jest to, że weterynarz nie tylko może łatwiej zaciągnąć kredyt, ale i często dostanie lepsze warunki w porównaniu do oferty standardowej.

Przeczytaj również

Właściciel działki a właściciel domu

Często kolejnym krokiem po zawarciu związku małżeńskiego jest zakup mieszkania lub budowa domu. Aby sfinalizować taką inwestycję, małżonkowie na ogół decydują się na kredyt hipoteczny. Niestety, w przypadku budowy nieruchomości pary często...

Czytaj dalej

Gotowiec inwestycyjny – co to jest?

Gotowce inwestycyjne, pomimo swojej tajemniczej nazwy, obejmują nieruchomości przygotowane do natychmiastowego wynajmu. Praktycznie od razu po zakupie są gotowe, aby generować dochód pasywny. Najczęściej do tej kategorii zaliczamy mieszkania...

Czytaj dalej

Czym jest rolowanie kredytu hipotecznego?

Rosnące stopy procentowe sprawiają, że rośnie także obciążenie finansowe gospodarstw, które mają kredyty hipoteczne. Takich rodzin w Polsce jest bardzo wiele. Rosnące raty kredytu mogą sprawić, że pojawia się problem z ich spłatą. Rząd wprowadził...

Czytaj dalej

Kredyty ze wsparciem unijnym – na jakie wsparcie można liczyć?

Unijne środki to ważne wsparcie dla firm. Dzięki tym pieniądzom przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje firmy, prowadzić badania, tworzyć nowe produkty i budować swoją pozycję na rynku. Dostępne są również kredyty ze wsparciem unijnym. Przedstawiamy...

Czytaj dalej

Karencja w spłacie kredytu

Decydując się na kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub budowę domu, zakładamy, że nasza sytuacja finansowa pozwoli na terminowe regulowanie rat. Jednak zobowiązanie takie jest udzielane na wiele lat i przez ten czas może dużo zmienić się w...

Czytaj dalej

Nasi eksperci:

Znajdź eksperta w swoim mieście